Pazar , Eylül 27 2020

Türkiye açıklaması

Haddini aşan Yunanistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Miltiadis Varvitsiotis, skandal açıklamalarda bulundu. Türkiye’yi amaç alan Varvitsiotis, Doğu Akdeniz’deki bütün S’avaş gemilerinin hemen geri çekilmesi gerekliliğini söyledi. Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki yasal Faaliyetlerinden hazımsız olan Yunanistan’dan s’kandal bir açıklama geldi.

 

Bölgede yaptığı provokasyonlarla gerilimi tırmandıran Yunanistan’da Dışişleri Bakan Yardımcısı Miltiadis Varvitsiotis, Avrupa Parlamentosu (AP) Dışişleri Komitesi’nde Türkiye ile ilişkilerin ele alındığı bir toplantıda konuştu.

 

 

Türkiye’nin Akdeniz’in doğusundaki çalışmalarını amaç alan Miltiadis Varvitsiotis, bu gelişmeyi Avrupa’nın egemenliğini ve stratejik özerkliğini tehdit altına aldığını iddia etti.Sözlerinden ülkesine güvenmediği anlaşılan Yunanistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Miltiadis Varvitsiotis, “AB, hemen Bölgede kendine ideal olan rolü oynamaya başlamalı” dedi.

 

Haddini aşan Miltiadis Varvitsiotis, Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki bütün S’avaş gemilerini hemen geri çekmesi gerekliliğini söyledi.

 

 

İlginizi Çekebilir!

Metroloji uyardi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan son verilere göre hafta sonucunda çok sayıda ilde sağanak ve gök …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir