Cumartesi , Mart 23 2019
Ana Sayfa / PMYO ALIMI / TYT ile PMYO Alımı Ne Zaman Yapılacak?
pmyo-tyt-alimi-tarihi

TYT ile PMYO Alımı Ne Zaman Yapılacak?

Yüksek öğretime geçiş sınavının kaldırılmasının ardından ortaya çıkan temel yeterlilik sınavı ile ilgili detaylı bilgileri TYT Nedir? isimli yazımızda sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise temel yeterlilik sınavı ile polis meslek yüksek okullarına alım olacak olursa tahmini alım süreci nasıl olur hangi tarihlerde alım olur onlardan bahsedeceğiz.

TYT Sınavı İle PMYO Alımı Ne Zaman Yapılacak?
Temel yeterlilik testi ile ilgili açıklamalar yapıldıkça sınav tarihi de netleşmiş durumda. Temel yeterlilik sınavının 23 haziran 2018 tarihinde yapılacağını duyuran öğrenci seçme ve yerleştirme merkezi sınavın ise 31 temmuz 2018 de açıklanacağını duyurmuş durumda. Sınav tarihi ve sınav açıklama tarihlerini inceleyecek olursak arkadaşlar her sene nisan-mayıs aylarında başlayan polis meslek yüksek okulu sürecinin sınav açıklamasından sonra en erken ağustos ayı itibari ile başlayacağı göze çarpmaktadır. Bu da demek oluyor ki 2018 yılı içerisinde polis meslek yüksek okullarına alım temel yeterlilik testi ile olacak olursa süreç ortalama olarak ağustos ayı başında başlayarak eylül başına kadar devam eder ve en erken polis meslek yüksek okullarının açılması da ekim başını bulabilir.

PMYO Alımı TYT İle Kesin Yapılacak mı?
Polis akademisi resmi sitesine baktığımız zaman arkadaşlar akademik takvim polis meslek yüksek okulları için 1. ve 2. sınıf öğrencilerinin 8 eylülde okula başlayacağını göstermekte. Akademik takvimin bu durumda olduğu göz önüne alınırsa arkadaşlar ilerleyen süreçte ya akademik takvim değişecektir ya da polis meslek yüksek okullarına alımda yeni bir alım metoduna gidilecektir. Bizim tahminimiz şuanda akademik takvimin değişeceği yönünde arkadaşlar çünkü polis akademisi polis meslek yüksek okullarına alım ile ilgili değişikliği yapalı çok uzun bir süre olmadı. İlerleyen süreçler bu durumlarla ilgili net bilgileri polis akademisi açıklamaları ile öğreneceğiz arkadaşlar bu nedenle şuanda hiç bir şey için netlik söz konusu değil.

Polis meslek yüksek okulu ile temel yeterlilik testi arasındaki ilişki nedir detaylara PMYO-TYT İlişkisi yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Polislikle İlgili Sorularınızı Aşağıdaki Resme Tıklayarak Sorabilirsiniz...

İlginizi Çekebilir!

polislik-kazananlar-polis-olur-mu

Güvenlik Soruşturması ve Arşiv araştırması ne kadar sürer?

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması  Kamu kurum ve kuruluşlarına meslek personeli alımı sırasında eskiden beri …

2 Soru

  1. yüzdeki nohut tanesi kadar gözün altında sol yanakta deri altında kist oluşumu polisliğe engel mi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!