Cumartesi , Mart 23 2019
Ana Sayfa / PAEM ALIMI / Üniversite Okurken Polis Olunur mu?
universite-polis

Üniversite Okurken Polis Olunur mu?

Üniversite okuyanların Polislik Başvuruları

Üniversite sınavlarına giren adaylardan üniversiteyi kazananlardan bazıları polis olmaya karar verebiliyor işte bu nedenle bizlerde bu yazımızda bu konuya değineceğiz. Üniversiteyi kazanan adaylar gerek önlisans, gerekse lisans mezunları okullardan mezun olana kadar lise mezunu olarak görünmektedir. Peki bu şekilde üniversite öğrencileri nasıl polis olabilir?

Önlisans Mezunu Polis alımı nasıl olur?

Önlisans eğitimi 2 yıllık üniversite ve denk meslek yüksek okulu eğitimi ve önlisans mezunu polis alımı 2 yıllık bu okullardan mezun olanların polis alımı başvurularını kapsar. Önlisans okuyan adaylar için polis olmak şu şekilde olabilir; polis alımı için şartları uyan adayımız lise mezunu olduğu için polis alımı yapan sınava girer. Şu anda bu sınav “Temel Yeterlilik Testi”  TYT olarak isimlendirilir. TYT sınavına girerek gerekli puanı alıp sonrasında Polis Meslek Yüksek Okulları (PMYO) sınavına başvurarak polis olabilmektedir. Eğer bu şekilde olmak istemiyorsa önlisans bitirmesi gerekmektedir adayın ve bu şekilde Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) sınavlarına katılarak polis olabilir. Bu ikisi dışında ayrıca en az lise mezunu olarak Polis Özel Harekat (PÖH) alımı olursa oradan polis olabilir.

Lisans Mezunu Polis alımı nasıl olur?

Lisans eğitimi 4 yıllık üniversite eğitimi ve lisans mezunu polisi alımı ise 4 yıllık eğitim veren üniversite ve dengi okullardan mezun olanların polis alımı başvurularıdır. Bu okullara giren adaylar ya önlisanstan geçiş yapmışlardır veya lise sonrası üniversiteyi kazanmışlardır.

Peki lisans eğitimi alan adaylar nasıl polis olabilirler?

Lisans okuyan adaylarda eğer ki ön lisans sonrasında lisans tamamlama yapmadılar ise lise mezunu olarak “Temel Yeterlilik Testi” sınavlarına girerek Polis Meslek Yüksek Okulları (PMYO) sınavlarına girebilirler. Eğer ön lisans sonrası lisans tamamlaması yapmışlar ise Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) sınavlarına katılarak polis olabilirler. Tabi burada önlisans mezunu olarak polis olacaklardır. Bunun yanı sıra Polis Özel Harekat (PÖH) alımı olursa en az lise mezunu olarak yine ona başvuru da bulunabilirler.

Kısaca burada tekrar belirtecek olursak arkadaşlar üniversite okuyan adaylar okuldan mezun olmadan okudukları bölümle ilgili yani lisans ise lisanstan mezun olmadan lisans düzeyinde polislik sınavlarına giremezler mezun durumda olmaları şarttır. Umarız açıklayıcı olmuştur.

Polis meslek eğitim merkezleri hakkında kafanıza takılan soruların cevaplarına POMEM Sıkça Sorulan Sorular yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Polislikle İlgili Sorularınızı Aşağıdaki Resme Tıklayarak Sorabilirsiniz...

İlginizi Çekebilir!

polislik-kazananlar-polis-olur-mu

Güvenlik Soruşturması ve Arşiv araştırması ne kadar sürer?

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması  Kamu kurum ve kuruluşlarına meslek personeli alımı sırasında eskiden beri …

145 Soru

 1. Ben önlisans mezunuyum kpss puanım 59 1989 doğumluyum başka nasıl polis olabilirim

 2. Ben önlisans mezunuyum kpss 2018 sinavina hazirlaniorum..
  Onlisans mezunu polis olabilme hakkinda bilgi verebilirmisiniz..

 3. Ben liseyi dışardan okuyup polis olmak istiyorum yaşım 21 olabilirmiyim acaba kaç puanla polis okuluna gidebilirim bide evliyim problem olur mu

  • Evli olmak problem değil. Puan bu sene henüz açıklanmadı sitemizi takip edin. Dışarıdan lise bitirerek polis olabilirsiniz.

   • Merhaba, ben açıktan 1. sınıf önlisans öğrencisiyim polis olmak istiyorum sizce okulumu bitirip ve bu arada antrenman yapsam bir sonraki yılda polislik sınavına girsem daha mı iyi olur? Ya da okulumu yarıda bırakıp bu yıl PMYO mı katılsam? Lütfen yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim 😊.

 4. 4 senelik lisans öğrencisiyim, 1993 doğumluyum mezun olmadan kpss sınavına girerek polis olma şansım mevcut mu ?

 5. Merhaba. Ben Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde 4 senelik Edebiyat Öğretmenligi okuyorum 19 yaşındayım üniversiteyi bitirmeden kpss sinavına girerek polis olabiliyor muyum ?

 6. Merhaba. Polislik okuyan bi arkadaşım seneye yapilacak polis alımlarında üniversite öğrencisi isteyeceklerini söyledi doğru mu ?

 7. Besyo okurken lise mezunu olarak pmyo basvurusunda bulunabilirmiyim

 8. yukarda lisans okuyanlar polis olmak isterlerse “Temel Yeterlilik Testi” ne girebilir deniliyor bu testin nasıl olduğunu ve bu testten kastın ne olduğunu açıklayabilirmisiniz

 9. Temel yeterlilik testi nedir veya nasıl olur açıklayabilirmisiniz

  • Temel Yeterlilik sınavı TYT
   Türkçe temel yeterlilik testi 40 soru
   Sosyal Bilimler (Coğrafya, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Felsefe, Tarih) testi 20 soru
   Temel Matematik testi 40 soru
   Fen Bilimleri (Biyoloji, Fizik, Kimya) testi olacak şekilde 20 soru
   toplam 120 sorudan oluşacaktır.

 10. Hocam merhaba ben üniverste 2.sınıfım ama pmyo girmek istiyorum kayıt olurken diploma isteniyor ama benim diplomam okulda onun yerine ögrenci belgesi mi veriliyor.

  • Lise diplomasını Üniversiteden öğrenci işlerinden alarak aslı gibidir ile çoğaltabilir veya mezun olduğunuz liseden çıkış belgesi veya diploma dengi belge talep edebilirsiniz.

 11. merhaba ben şuan ön lisans ögrencisiyim her hangi bi sınav veya başka bir sınavla nasıl polis olabilirim hiç bir sınava kayıt yaptırmadım daha

  • POMEM ve PAEM yalnızca lisans mezunlarından öğrenci kabul ederken POMEM sınırlı sayıda ön lisans mezunu adayı da başvurabilmesine imkan verir ve PAEM sadece lisans mezunu öğrencilerden alım yapar ve mezun oldukları zaman doğrudan rütbeli olarak komiser yardımcısı rütbesiyle mezun olmalarına imkan verir. Bu sebeple lisans mezunu adaylar tarafından en çok tercih edilmesi beklenen bölüm PAEM olmaktadır. Bununla birlikte PMYO lise mezunları için ve lise son sınıf öğrencileri için polis olma imkanı sağlayan sınavlardır.

 12. Merhaba ben 2 yıllık üniversite okuyorum şuan önlisansım
  1. Sınıfım polislik sınavlarına nasıl girebilirim kpss ye girmeyi
  Düşünüyorum nasıl olur ?

  • Mezuniyet sürecinde önlisans diploması ile POMEM başvurusu yapılması daha uygun olacaktır.Diğer türlü lise mezunu olarak TYT sınavı ile PMYO başvurusu yapabilirsiniz.

 13. Abi ben üniversite sınavı haricinde yani üniversite sınavına tyt sınavına girmeden polis olma imkanım var mı varsa nasıl olacak açıklar mısın

 14. Polis olmak için üniversitede bölüm farkediyormu tarih okuyorum

 15. bacaktaki doğum lekesi polisliğe engel midir biraz büyük sıkıntı olur mu

 16. boyum1.60 kilom 50 polis olabilirmiyim

 17. Merhaba, Ön lisans ve açıktan da üniversite okuyor görünüyorum ama derslere girmiyorum. Ne yapmam gerekir bunun için ? Bir de el bileğimde isim yazan küçük bir dövmem var bu bana sorun çıkartır mı acaba ?

 18. ben 2 yıllık unıversıte okudum fakat bı kac tane dersım kaldı mezun olamadım bu sekılde kpss ıle pomem kazansam kayıt yaptırabılırmıyım yada boyle basvurum onaylanırmı

 19. Üniversite ye bu sene basliyacagim hem okuyup hep polis olabilir miyim olursam nasıl yapılır yardımcı olur musunuz

  • hem okuyup hem polis olamazsınız ya polis olursunuz ya okuyup diplomanızı aldıktan sonra polisliğe üniversite önlisans veya lisans mezunu olarak başvurabilirsiniz

 20. merhabalar ben şuan lisans öğrenciyim. herhangi bir üniversite sınavına da girmedim. Pomem başvurusu yapabilir miyim? Öğrencilere böyle bir hak veriliyor mu?

  • Lise mezunu olarak polis alımı için başvuru hakkınız elbette var önlisans mezunu 2 yıllık okul veya 4 yıllık lisans mezunu olarak başvuru hakkınız da mevcut

 21. TYT sınavına girmek zorunda mıyım? geçmiş üniversite puanı olmaz mı?

  • Bence her TYT sınavına girmek gerekir hem puan yükseltmek için hemde ilan edilecek polis alımı esnasında kaç yıllık TYT puanının geçerli olacağının önceden bilinememesi nedeni ile her TYT sınavı önemlidir.

 22. İyi akşamlar. Ben lisans siyaset bilimi ve kamu yönetiminden yenı mezun oldum. Aynı zaman da da açıktan edebiyat okuyorum 2.sınıftayım. İkinci üniversite olarak açıktan hala okuyor görünmek pomeme başvuru da bi engel teşkil eder mi acaba??

 23. abicim ben şu anda 4 yıllık bi universitede egitimime devam etmektwyim 3. Sinifa gectim universite bitmeden onlisans kpss ye girip pomeme girme sansim varmi bazi sitelerde once 4 yillik okulumu bitirmem gerektigi yaziyordu

 24. Ben önlisans mezunuyum. Şuan DGS ile okulumu lisansa tamamlayacağım. Ön lisans kpss ile polis olabilirsem eğer hem polis olup hem okuyabilir miyim ? Yani derslere gitmem için fırsat tanınır mı ?

  • Görev esnasında elbette gidemezsiniz ancak örgün eğitim değil de ikinci eğitim vb alternatiflere devam etmenizde sorun olmayacaktır ancak pöh olursanız şark hizmeti sırasında görev yerinize göre eğitime devam etmeniz mümkün olmaz

 25. Önlisans mezunu biri kpss hazırlanıyor polis olacak ama ikinci üniversitesini okumak istiyor problem olur mu bu yıl hem ikinci üniversitesini okurken mezun grubundan polis olabilir mi

 26. Merhaba admin ben lisans ikinci sınıf öğrencisiyim önlisans pomem polis alımları var ikinci sınıfı tamamladığımda önlisans pomeme başvurabilir miyim ve bunun şartları nelerdir bilgi verirseniz çok sevinirim şimdiden çok teşekkürler

 27. Merhaba,

  2016 Kpss den 71,30 puan aldımve bu Ağustos ayında Lisans mezunu oldum ama Lisans Kpss den puanım yok . 23. Dönem polis alımına önlisans olarak başvurabilir miyim?
  Ağustos ayında mezun olmamdan dolayı Lisans kpss ye giremedim.

  • Ön lisans için başvurmanız şu anda önünüzdeki bir ihtimal ancak onu kazanıp göreve başladığınızda kurum içi yükseltme talebinde bulunursunuz veya lisans KPSS bekleyip ondan alacağınız puan ile yeni bir alım dönemini beklersiniz

 28. merhaba ben lisans mezunuyum ama 2. üniversite okuyorum bu polis olmamda bi sakınca bulunuyor mu?

 29. Ben son sınıfımpolis olmak istiyorum.Fiziki mülakttan geçip sözlü mülakatta elenirsem kazandıgım puanla tercıh ettıgım unıversıteye gıdebılırmıyım

 30. hüseyin güler

  pomeme başvuruda daha okuyorum önlisans diploma daha yok öğrenci belgesi götürsem yeterli oluyomu

 31. Merhaba Ben polis olmak istiyorum şuan önlisans 1. Sınıf okuyorum şuan POMEM PMYO sınavları var mı veya gire bilir miyim bilgi verirseniz sevinirim iyi günler kolay gelsin .

 32. Anadolu mezunuyum ve suan ilahiyat okuyorum Ilahiyat mezunu olmam polislige engel midir

 33. Cengiz ÇELİK

  Hocam merhaba bu sene lisan 3 sınıf öğrencisiyim bu seneki yani 2019 yapılacak kpss ye girsem puanım 1 senemi geçerli yani tek yıl çift yıl olayını anlata bilirmisiniz ve şuan önlisan geçici belgemi alıp yinede polisliğe başvura biliyormuyum yani 4 yıllık üniversitenin 2 yılını bitirmişsem önlisan mezunumu olmuş oluyorum bu konuyuda anlata bilir seniz çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim.

  • Ön lisans KPSS girerek önlisans POMEM başvurusuna hak kazanırsınız okulun son senesinde lisans KPSS girerek 2020 yılında lisans mezunu olarak POMEM başvurusu yapabilirsiniz

 34. mustafa arısoy

  ben 2 yıllık ünüversite okuyorum suan 1. sınıftayım ve bölümümden memnun değilim polisliğe muracat etmek istyirum 2019 da olacak tyt sınavına girip brajı geçsem başvuru yapabilrmiyim

 35. Ben lise 3 meslek lisesi öğrencisiyim. Seneye sınava girmeyi düşünüyorum ama sadece 250 kadın aldıklarını duydum doğru mu ?

  • TYT sınavından en yüksek puanı almış olan 250 kadını alacaklar haliyle TYT sınavında yüksek bir puan alırsanız sayı önemli değil

 36. Hocam önlisans mezunuyum kpss den 70 olarak pomeme katilabiliyoruz anladığım kadarıyla misal ki POMEM girdik içerden 4yillik lisans tamamlarsam paem’e katılabilir miyim? Ve pomemde kabul edildigin sene önlisans yaptığın bölüm üzerine aynı sene okula devam edilebilir mi veya sınavlara girile bilirmi açıklayıcı olursa sevinirim teşekkürler.

  • Lisans ancak ikinci öğretim veya açık öğretim ile bitirmeniz mümkün olabilir aktif çalışırken devem mecburiyeti olan bir eğitime katılamazsınız

 37. abi ben hazırlık okuyorum 1. senem ama mezun olmadan bu senenin sonunda pomeme geçmek istiyorum böyle birşey mümkünmü ?

 38. Merhaba.Ben şuan halihazırda 2 yıllı üniversite okuyorum ve önlisans KPSS ‘ye girdim. 70 ve Üzeri puan alırsam okulu bitirmeden polislik sınavlarına girebiliyormuyum ?

 39. Merhabalar. Şuan lisans 4. sınıfım ve 1 dersim var şubatta mezunum yarin ise polislik mülakatım var başvurmuştum. Gitsem girsem birşey olur mu? Mülakata girmeme izin verirler mi? kpss lisans p3 63

  • Her halükarda girin bu deneyimi yaşayın sınav ücreti yatırmışsınız mezuniyet imkanı 2019 şubatta kesin ise kanaatimce başarılı olursanız size eksik evrak gibi yaklaşabilirler.

 40. Abdulrezzak Mezgin

  Merhaba ben son sınıf lisans öğrencisiyim okulum bir yıl uzadı lisans kpps ye girdim önümüzdeki 24.Pomem e başvuru yapabilir miyim? Diplomayı sonra teslim etsem olur mu

 41. ATT yim 4 yıllık üniversitesini de bitirdim fakat tek amacım CSI polisi olmak acaba nasıl başarabilirim?

 42. Hemşir im 4 yıllık ünüversitesini bitirdim. Ama ben polis olmak istiyorum. Olabilir miyim? . Şartlar nedir. Gözlük numara,boy,kilo, şartları nedir nereye baş vurulacak.

  • Sitemizde sorularınızın hepsine detaylı cevap veren konularımız mevcut hepsini bol bol tekrar tekrar okuyup reklamlara düzenli tıklarsanız elbette polis olmanıza hiç bir engel yoktur

 43. Universite 1. Sinifim seneye tytden polis olabilirmiyim

  • TYT ile lise mezunu olarak polis alımı için başvuru yapabilirsiniz veya üniversite 2. sınıf sonrası ön lisans KPSS ile başvuru yapabilirsiniz

 44. Merhaba , AÖF önlisans sosyal hizmetler okumaktayim 2019 yılı mayıs ayında mezun olmuş olacam , onlisans kpss sınavına girdim bu sene olurda , KPSS’de istenilen puanı aldıktan sonra POMEM başvurusunda bulunabilir miyim ,bu konuda aydinltirsaniz sevinirim , şimdiden teşekkür ederim.

 45. Hocam bn lisans okuyorum ve şu an ikinci sinifim seneye yani ucuncu siniftayken kpss ye girip 70 alip beklicem oylemi daha sonrada mezun olduktan sonra napicam bana yardimci olurmusunuz kafam karisti benim herkes farkli seyler soyluyo lutfen yardim edin ayrintili biçimde anlatirmusinuz saygilar..

  • Ön lisans 2.sene sonunda lisans 4. yıl sonunda mezuniyet ile elde edilen akademik derecelerdir haliyle 2. sene sonunda KPSS önlisans ve 4.yıl ve mezuniyet sonrası lisans KPSS sınavlarına girerek polis alımı için önlisans veya lisans mezunu olarak başvuru yapabilirsiniz lise ve dengi okul mezunları ise PMYO başvuruları yapabilirler

 46. Ben 4. Sınıf öğrencisiyim lisans 2019 pomem e girebilirmiyim ilk alımlara yetişirmiyim mart nisan alımları diplomayı da haziran gibi alıyoruz .

  • POMEM ilan tarihi önemli KPSS lisans sınavını takibe alıp o sınava muhakkak girip iyi bir derece almaya bakın bir de okulnuzdan zamanında mezun olmaya bakın

 47. Admin 2018 KPSS ye girdim lisans düzeyi 64 aldım .bu puanım la girer miyim 2019 un mart bisan alımına eğer o tarihlerde olursa . Zaten diplomayı haziran da alıyoruz . Martta ilan yayınlanırsa başvuru yapabilirmiyim yani hazirana kadar da diplomayı alırım .

 48. Merhaba ben bu yıl pmyo tutmadı 2 yıllık üniversidedeyim 1 sınıfım kpss ye girerek 70 alsam basvurabilirmiyim pomem e veya pmyo ya

 49. 2 yıllık üniversite bitirdim , açıktanda 3. sınıfı tamamlıyorum fakat ben tyt ile tekrar girmeyi düşünüyorum bu mümkün mü ? yoksa 4 yıllığı bitirip pomem den mi girmeliyim ?

 50. merhaba ben şu an açıktan üniversite 1. sınıf öğrencisiyim bu sene olacak olan tyt ye katılıp belli puanı tutturunca pmyo ya başvurup polis olmak istiyorum açıktan öğrenci olmam bir sorun teşkil eder mi?

 51. Merhabalar. Ben Fen bilgisi öğretmenliği okuyorum şuan ikinci sınıftayım. Ne yapmam gerekiyor bu yıl içinde polislik sınavlarına girebilir miyim?

 52. ben lise 4 ü bu sene bitireceğim üniversite okuyamassam bile (PÖH) olabilirmiyim ?

 53. Merhaba ben şuan sivil havacılık bölümü okuyorum iki yillik birinci sınıftayım ve KPSS sınavına hiç girmedim ben yazın tyt sınavına girip puanı tutturursam polis olma şansım varmı

 54. Merhabalar ben üniversite 2. sınıf spor yöneticiliği okuyorum. Polisliğe nasıl başvura bilirim yoksa 4 yılımı bitirmem mi lazım

 55. Ben suan aciktan universite okuyorum 1. Sinifim bolumumu bitirmeden tyt sinavina girmeden kpss sinavindan yeterli puani cekersem basvuru yapabilir miyim tyt ye girmem sart mi

 56. meraba ben şuan üniversite okuyorum ve polis olmak istiyorum tyt girip istenilen puanı aldığım zaman pmyo ya girebilir miyim ?

 57. merhaba ben şuan üniversite 1. sınıf öğrencisiyim tyt ye girerik istenilen puanı alırsam pmyo ya girebilir miyim ?

 58. kılıçkuşan

  Şuan 4 yıllık üniversite okuyorum. TYT sınavına girip PMYO’na gitmek istiyorum. Mecburen üniversiteyi donduracağım. yüksekokuldan mezun olup göreve başladıktan sonra dondurduğum okulumu okuyabiliyor muyum? Ya üniversiteyi okuduğum şehirde göreve başlamazsam diye de düşünüyor insan

  • Dondurulan üniversitenin mesleğe başladıktan sonra tekrar şehir görev nöbet varlığı gibi çok farklı etkenler nedeni ile devamı zor olup atama yapılan vilayette yeniden sınava girerek örgün eğitime yerleşerek okumanız daha muhtemel görünüyor

 59. Lisans mezunuyum tyt sınavına girip polislik için başvurabilir miyim

 60. 2019 lisans A grubu puanı geçerli mi yoksa 2020 KPSS mi girmemiz mi gerekiyor.

 61. Merhaba benim iki sorum olucaktı ilki ben üniversite 3 öğrencisiyim arkadaşım üni4 de onların dersini alımca mezun olunca komiser yardımcısı oluyosun dedi doğru mu bir de üni den meZunolunca 4 yıllık polis nasıl olucaz

 62. Su an üniversite 2. Siniftayim fakat azerbaycanda okuyorum ve buraya yök le geldim denkligi var bu yilin sonunda basvuru yapabilir miyim ve nasil yaparim ?

 63. merhaba admin. suan 4.sınıfım lisans geçici mezuniyet belgesi alsam ama dersim var 3 tane o süre zarfında seneye kpss den yeterli puan alsam başvuru yapabilir miyim. kabul edildi diyelim ki kazandım bu süre zarfında 3 dersi vermeme izin verirler mi öyle bir hakkım varmı acaba

 64. DIŞARIDAN 2 YILLIK POLİS MESLEK YÜKSEK OKULU OKUYABİLİYORMUYUM

 65. DIŞARIDAN PMYO OKUYABİLİYRMUYUZ

 66. Hangi aylar yapılıyor pomem başvuruları? Eğer ben 4.sınıftayken yani henüz mezun olmadan başvuru yapılmaya başlarsa ben bir sonraki seneyi mi bekleyeceğim?

 67. Üniversite 3. Sınıf öğrencisiyim polis olmak için başvuru yapabilir miyim ?

 68. Admin selam arkadaşların çoğu bu soruyu sordu lütfen açıkça bir cevap verin . Şimdi biz KPSS 2018 de lisans düzeyi girdik 64 aldım fakat şuna da 4. Sınıfın 2. Dönemindeyim Hayırlısı ile Haziran’da bitiyor . Mart’ta pomem alımı yayınlanırsa başvuru yapabilir miyim eksik evrak versek olur mu kabul ederlermi zaten sonuçlar Ağustos u buluyor . İyi günler

  • İlan sırasında hangi yılların KPSS geçerli ve taban puan belirtilir haliyle 2018 son KPSS olduğu için sizin sınavınız geçerlidir

  • Merhaba ben çok çalışkan ancak unutkan bir Türk genciyim polis meslek eğitim merkezi balvuru için gerekli evraklarımı kaybettim ne yapmam gerekir

 69. Lisans mezunu olup tekrar tyt sınavina girip polis meslek yuksek okuluna başvuru mümkün mu. Tekrardan 2 yil daha okumak istiyorum. Lisans mezunu kpss ile aliniyor biliyorum fakat tyt ile alim mevcutmu

 70. İyi günler.önlisans okuyorum 2.sınıfım kpssye girdim.Mart-Nisan gibi 24.pomem alım olucak deniliyor.Benım okul mayısta bitiyor.Haziranda diploma alıyorum yani sınav mülakatına kadar tahminimce diplomamı alırım.Ama başvuru sürecindeyken daha okuyor oluyorum.Başvuramaz mıyım?

  • Sınav ilanı olmadan tarih konusunda kaygı çekmeyin önemli olan alım ilanı o tarihte sizin okulla ilişik durumunuz netleşmiş olabilir

 71. Merhaba ön lisans sağlık okudum polis olmak istiyorum fakat şimdi hangi sınava girmem gerekiyor?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


error: Content is protected !!