Cumartesi , Mart 23 2019
Ana Sayfa / BEKÇİ ALIMI / Vücuttaki Deri Çatlakları Polisliğe Engel mi?
deri-catlak-polis

Vücuttaki Deri Çatlakları Polisliğe Engel mi?

Polislik mesleği genel olarak dayanıklılığa bağlı bir çalışma şartı gerektirdiği için sağlık şartlarına oldukça azami dikkat edilmektedir. Polis adayları da bu azami dikkatin farkında oldukları için küçücük sorunları dahi kafalarına takmaktalar ve küçük de olsa sorunları büyütmektedirler.

Vücutta Bulunan Çatlak İzleri Polislik İçin Sorun Oluşturur mu?
Vücudumuzda zaman zaman çatlak izleri veya geçici yara vb izler oluşmaktadır. Bu izlerin bazıları zamanla geçtiği halde bazıları kalıcı olarak vücudumuzda kalmaktadır. Bu izlerin en başında polis adaylarının kafasına takılanı vücutta oluşan deri yırtığı ve çatlağı izleridir. Normal bir insan çok kilolu iken zayıfladığı zaman vücudunun bazı yerlerinde çatlak ve ufakta olsa yırtığa benzer izler oluşmaktadır. Bu izlerin genel olarak oluşma nedenlerine de bakacak olursak arkadaşlar kilo alıp verme ile ilgili olduğunu söyleyebiliriz. Peki bu izler polis olmayan engel midir?

Vücutta oluşan bu tarz deri çatlağı izleri polislik için herhangi bir engel teşkil etmemektedir arkadaşlar. Bu çatlak izleri genel olarak zararsız izlerdir ancak bu izlerin zararının olup olmadığı konusu ile ilgili olarak sizlerin yine de bir doktora görünmenizi tavsiye etmekteyiz. Normal bir deri çatlağı ise arkadaşlar polis olmanıza herhangi bir engel durum yoktur.

Renk körlerinin polis ve bekçi olup olamayacağını merak ediyorsanız sizlerde Renk Körleri Polis ve Bekçi Olabilir mi? yazımıza göz atabilirsiniz.

Polislikle İlgili Sorularınızı Aşağıdaki Resme Tıklayarak Sorabilirsiniz...

İlginizi Çekebilir!

polislik-kazananlar-polis-olur-mu

Güvenlik Soruşturması ve Arşiv araştırması ne kadar sürer?

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması  Kamu kurum ve kuruluşlarına meslek personeli alımı sırasında eskiden beri …

4 Soru

  1. Üçüncü doğumumu yaptım, 24 yaşındayım ve polis olmak istiyorum karnımda doğum çatlakları var problem olur mu?

  2. Deri sarkması polisliğe engel midir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


error: Content is protected !!