Cuma , Temmuz 10 2020
deri-catlak-polis

Vücuttaki Deri Çatlakları Polisliğe Engel mi?

Polislik mesleği genel olarak dayanıklılığa bağlı bir çalışma şartı gerektirdiği için sağlık şartlarına oldukça azami dikkat edilmektedir. Polis adayları da bu azami dikkatin farkında oldukları için küçücük sorunları dahi kafalarına takmaktalar ve küçük de olsa sorunları büyütmektedirler.

Vücutta Bulunan Çatlak İzleri Polislik İçin Sorun Oluşturur mu?
Vücudumuzda zaman zaman çatlak izleri veya geçici yara vb izler oluşmaktadır. Bu izlerin bazıları zamanla geçtiği halde bazıları kalıcı olarak vücudumuzda kalmaktadır. Bu izlerin en başında polis adaylarının kafasına takılanı vücutta oluşan deri yırtığı ve çatlağı izleridir. Normal bir insan çok kilolu iken zayıfladığı zaman vücudunun bazı yerlerinde çatlak ve ufakta olsa yırtığa benzer izler oluşmaktadır. Bu izlerin genel olarak oluşma nedenlerine de bakacak olursak arkadaşlar kilo alıp verme ile ilgili olduğunu söyleyebiliriz. Peki bu izler polis olmayan engel midir?

Vücutta oluşan bu tarz deri çatlağı izleri polislik için herhangi bir engel teşkil etmemektedir arkadaşlar. Bu çatlak izleri genel olarak zararsız izlerdir ancak bu izlerin zararının olup olmadığı konusu ile ilgili olarak sizlerin yine de bir doktora görünmenizi tavsiye etmekteyiz. Normal bir deri çatlağı ise arkadaşlar polis olmanıza herhangi bir engel durum yoktur.

 

İlginizi Çekebilir!

hamile-polis

Hamilelik Polis Olmaya Engel mi?

Bayan polis adaylarının kafasına takılan sorulardan bir tanesi hamilelik (gebelik) durumudur. Polis okulları sınavına girecek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir