Pazar , Mayıs 20 2018
Ana Sayfa / POMEM ALIMI / Yara İzleri Polisliğe Engel mi?
yara-izi-polis

Yara İzleri Polisliğe Engel mi?

Vücutta bulunan herhangi bir yara izi veya sivilce izinin polislik için engel olup olmadığı bizlere sorulan sorulardan biri olduğu için bu konuya değinme gereği duyduk arkadaşlar. Polis alımlarında ön sağlık kontrollerinde bu izlere oldukça dikkat edilmektedir. Peki bu izlerin hangileri polis olmaya engel ona aşağıda değinelim arkadaşlar.

Yara İzleri Polisliğe Engel mi?
Polis alımlarının hepsinde özellikle ilk başvurudan sonra yapılan sağlık taramasında yani ön sağlık taramasında vücutta bulunan izlere oldukça dikkat edilmektedir. Ön sağlık kontrolünü yapan doktor eşgal dediğimiz alan olan yüz, eller ve kollara dikkatli şekilde bakar. Doktor polis adaylarına genel olarak 5 metreden bakarak eşgal belirten herhangi bir izin olup olmadığına bakmaktadır. Genel olarak eşgal belirten izler varsa vücudunuzun görünür yerinde ön sağlık kurulu hakkınızda olumsuz rapor tutacaktır. Görünür yerlerde olan izlerden eşgal belirtmeyen izler ise adaylar için sorun olmayacaktır.

Ameliyattan kalan izler içinse arkadaşlar ne ameliyatı olduğunuz oldukça önemlidir eğer ki polisliğe engel bir hastalıktan dolayı ameliyat olduysanız ve bu ameliyat hala sizde etkisini gösteriyorsa ne yazık ki gene hakkınızdaki rapor olumsuz olacaktır. Normal küçük ameliyat izleri eşgal alanı dışındaysa sorun olmayacaktır.

Genç arkadaşlarımızın bazılarının kendilerine faça tarzı aletlerle zarar verdikleri ve bu nedenle kollarında yara izleri oldukları görünmektedir bu izler kesinlikle polis olmaya engeldir arkadaşlar. Faça izi olan adayların polis olmaları imkansızdır. Yani arkadaşlar bu izler için görünür veya görünmez yerde olması çok önemli değildir.

Yara izlerinin yanı sıra polis adaylarının en çok sordukları dövme konusuna ise Dövme Polisliğe Engel mi? yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Polislikle İlgili Sorularınızı Aşağıdaki Resme Tıklayarak Sorabilirsiniz...

İlginizi Çekebilir!

polis-okulu-karma-egitim

Polis Okulları Karma Eğitim Nedir?

Polis okulları açısından karma eğitimin ne olduğu hakkında bilgiler vermeye bu yazımızda gayret edeceğiz. Polis …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir