Cumartesi , Mart 23 2019
Ana Sayfa / PAEM ALIMI / Yanık İzleri Polisliğe Engel mi?
yanik-izi-polis

Yanık İzleri Polisliğe Engel mi?

Polis alımlarında bir çok şart bulunmakta iken bu şartların en önemlilerinden bir tanesi de mülakat sürecinde ki ön sağlık olduğunu unutmamak gerekmektedir. Ön sağlık kontrolünde adayların vücutlarında polisliğe engel durumlarının olup olmadıkları oldukça detaylı şekilde incelenmektedir. Bu nedenle yanık türü izlerde polislik için önem arz etmektedir. Peki bu izler ne kadar önemlidir ona değinelim?

Yanık İzi Polis Olmak İçin Engel mi?
Vücutta bulunan izlerin emniyet teşkilatı sağlık şartları yönetmeliğine uygun olması gerektiği için ön sağlık kontrolünü yapan kuruldaki sağlık görevlisi polis adaylarını kılı kırk yararcasına incelemektedir. Bu incelemeleri yapan görevli ilk olarak vücudunuza 5 metre mesafeden baktıktan sonra yanınıza yaklaşarak polisliğe engel herhangi bir durumunuz olup olmadığına ayrıca bakmaktadır.

Polis okullarına öğrenci alımında bu sağlık kontrolleri için en önemli iz olarak faça izini belirtebiliriz. Faça izleri genel olarak psikolojik sorunları andırdığı için polisliğe engeldir. Çocukluktan kalma olan bir çok yanık izi adaylarımızın kafalarını karıştırmaktadır. Çocukken istem dışı gelen bu olaylar genel olarak bacak kısımlarında olmaktadır. Yanık izleri arkadaşlar eğer ki vücudunuzun görünmeyen yerinde ve sizin fiziki hareketlerinize engel etmeyecek şekilde küçükse sorun olmayacaktır. Eğer ki büyük veya vücudunuzda görünür yerdeyse polis olmanıza engel olabilir.

Örneği yazlık kıyafet giyince bariz şekilde görünen yanık izleri polis adayının elenmesine neden olacaktır. Bunun dışında bacak kısmında hareketleri engellemeyen yanık izleri ise sorun olmayacaktır.

Polis özel harekat alımı sıkça sorulan sorulara PÖH Alımı Sıkça Sorulan Sorular yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Polislikle İlgili Sorularınızı Aşağıdaki Resme Tıklayarak Sorabilirsiniz...

İlginizi Çekebilir!

polislik-kazananlar-polis-olur-mu

Güvenlik Soruşturması ve Arşiv araştırması ne kadar sürer?

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması  Kamu kurum ve kuruluşlarına meslek personeli alımı sırasında eskiden beri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


error: Content is protected !!