Cuma , Nisan 23 2021

‘‘Yasaklar yolda”

Son 1 aylık sürede kentteki yoğunluğu gösteren haritanın nerdeyse tamamı “kırmızı” renge büründü. Batman’da koronavirüs olay adedindaki artış ürkütücü boyutlara ulaşırken, kentteki yoğunluğu gösteren harita bir aylık sürede nerdeyse tamamıyla kırmızıya Koronavirüs pandemisinin en çok vurduğu illerin başında gelen Batman’dabüründü.

süratli olay artışının önüne bir türlü geçilemiyor. Batman Bölge Devlet Hastanesinde test yaptırmak isteyenler uzun kuyruklar oluştururken, her gün uygulanan 500 testin yarısının pozitif çıktığı iddia ediliyor. Şu ana kadar Batman’daki olay adedinin 6 bin 500 bulunduğu ifade edilirken, 2 bini aktif olmak üzere aşağı yukarı 12 bin bireyin takip edildiği belirtildi.

Özellikle normalleşme döneminin başladığı 1 Haziran’dan itibaren tedbirlerin unutulduğu Batman’daki olay artışı, Sağlık Bakanlığının olayların bulunduğu mekanları gösteren ‘Hayat Eve Sığar’ (HES) uygulamasındaki haritaya da yansıdı. 6 Temmuz ve 8 Ağustos tarihlerinde alınan iki harita görüntüsü, halun önemiyetini gözler önüne serdi.

Son 1 aylık sürede Batman haritasının nerdeyse tamamı “kırmızı” renge büründü. Kent merkezinin yanı sıra ilçelerde de hal değişik değil. Kozluk ve Sason eyaletinde son 24 saatte tam 16 adres karantinaya alındı. Batman’ın Kozluk eyaletinde 14, Sason eyaletinde de ise 2 evde yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında karantina uygulanmaya başlandı.

TÜRKİYE’DE SON DURUM
9 Ağustos tarihinde belirtiler 24 saatlik bilgilere göre; 15 birey hayatını kaybetti ve toplam vefat adedi 5 bin 844’e yükseldi. 1182 yeni olayın belirleme edilmesiyle toplam olay adedi 240 bin 804’e yükseldi. Son 24 saatte tedavisi tamamlanan 1103 hastanın daha taburcu olmasıyla, toplam iyileşen hasta adedi 223 bin 759’a yükseldi. Toplam test adedi 5 milyon 263 bin 816, ağır hasta adedi 596, hastalarda zatürre seviyesi yüzde 8,1 oldu.

Hakkında Yetkili

İlginizi Çekebilir!

Metroloji uyardi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan son verilere göre hafta sonucunda çok sayıda ilde sağanak ve gök …

1 Soru Var!

  1. bu hastalık çok tehlikeli Allah hepimizin yardımcısı olsun dikkatli olunmazsa dahada tehlikeli olacak lütfen baske be temizliiye dikkat edelim bu virüz korkutucu sonuçlar doğurmasın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir