Pazar , Mart 24 2019
Ana Sayfa / POLİSLİK / Yeni Mezun Polis Maaşları Ne Kadar?
polis-maaslari

Yeni Mezun Polis Maaşları Ne Kadar?

Polis Maaşları Ne Kadar?

Polislik mesleğinin maaşla karşılığının olmadığını herkes bilir. Polis demek vatandaşın can ve mal güvenliği söz konusu olduğu zaman gözünü kırpmadan vatandaş için elinden geleni yapandır. Her ne kadar polislik kutsal bir meslek olsa da yapılan bu işin karşılığında polis memurlarınında almış oldukları bir maaş vardır ki polis adayları ara ara polislerin aldıkları maaşları merak etmektedirler. Bu yazımızda bizlerde sizlere polislerin genel olarak maaşlarından söz edeceğiz.

Ortalama Polis Maaşları 2018 yılı Ne Kadar?

Polis maaşları 2018 yılı şartlarında öyle bir çok kişinin gözüne battığı kadar yüksek maaşlar değildir arkadaşlar. Şu anda günümüzde emniyet teşkilatının yaklaşık %90′ nı üniversite mezunu polis memuru olduğunu da düşünecek olursak maaşların düşük olduğunu söyleyebiliriz. Günümüz de polislerin maaşları çalıştıkları birime ve çalıştıkları vilayete göre değişiklik göstermektedir. Peki polis maaşları 2018 yılı içinde farklı birim veya ile göre nasıl olmaktadır. Sırasıyla size bahsedelim arkadaşlar.

Polis maaşları aşağıdaki durumlara göre tamamen değişiklik göstermektedir.

– Batı da görev yapan ve operasyon tazminatı almayan polis memurunun alabileceği polis maaşı

– Batı da görev yapan ve operasyon tazminatı alabilen polis memuru maaşı

– Doğuda görev yapan ve 1. dereceden operasyon tazminatı ile alınan polis maaşı

– Doğuda görev yapan ve 2. dereceden operasyon tazminatı olan polisin maaşı

– Doğuda görev yapan ve 3. dereceden operasyon tazminatı alan polis memuru

– Farklı birimlerde çalışan polis memuru

Yukarıda sırasıyla bahsettiğimiz türlere göre polis maaşları değişmektedir arkadaşlar. Hani sürekli televizyonlarda güncel memur maaşları sayılırken polis memuru maaşı şu kadar denir ya o öyle olmuyor işte orada bahsedilen polis memurlarına evli ve eşi çalışmayan ayrıca çocuk yardımı alan veya almayan polis memurlarından bahsedilir genelde.

2018 yılı, yeni mezun ve bekar bir polis memuru maaşı ne kadar?

Şuanda arkadaşlar aralık ayında yeni mezun bir polis memuru 3825 lira civarında maaş almaktaydı tabi ki batıda tazminat almayan bir ilden bahsediyorum. Ocakta yapılacak %3 lük zammı da eklersek üzerine toplamda 2018 yılında yeni mezun olan bir polis memuru 3950 tl civarında bir maaş alacaktır. Peki diğer şıklarda ki polisler ne kadar maaş alır? Arkadaşlar diğer şıklarda ki polis memurlarının maaşları ise yukarıdaki verdiğim maaşın üzerine doğudakiler en yüksek 850 tl civarı operasyon tazminatı alacaktır. Batıda operasyon tazminatı alanlar ise en yüksek alan 300 tl gibi bir rakam fazla alacaktır. Tabi bunlar kademe kademe arkadaşlar illere göre durumlar değişmektedir. Son olarak birim olayından ise farklı birimler 50 tl gibi bir fazlalık verebilmekteler bunlardan birimine göre değişmektedir.

Polislerin askerlik durumu nasıldır öğrenmek için Polisler Askerlik Yapar mı? yazımızı inceleyebilirsiniz.

Polislikle İlgili Sorularınızı Aşağıdaki Resme Tıklayarak Sorabilirsiniz...

İlginizi Çekebilir!

Polise 3600 ek gösterge ne zaman verilecek?

Polise 3600 ek gösterge verilecek mi? Evet uzunca bir süreden bu yana Emniyet Teşkilatı içinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!