Pazar , Mayıs 20 2018
Ana Sayfa / PAEM ALIMI / Yüzdeki Ben ve Sivilce Polis Olmaya Engel mi?
ben-sivilce-izi

Yüzdeki Ben ve Sivilce Polis Olmaya Engel mi?

İnsanların vücudunda bulunan küçük vücudun renginden farklı olan lekelere ben denilmektedir. Polislik açısından da vücutta bulunan ve eşgal belirleyen bu tarz izler de oldukça önemlidir. Peki her ben polis olmaya engel midir? Vücutta ben olmasında sorun olur mu? bu tarz sorularla karşılaştığımız için sizlere elimizden geldiğince açıklamalar yapacağız.

Ben Polis Olmayı Engeller mi?
Polis okulları sınavlarına girerken ön sağlık aşamasında polis adayları yüzeysel şekilde incelenmektedir arkadaşlar. Bu inceleme esnasında genel olarak 5 metreden bakıldığında belli olmayan izler sorun olmamaktadır buradaki izden kasıt olarak benleri de sayabiliriz. Vücutta bulunan benler görünmeyen yerde ise zaten sorun olmayacaktır arkadaşlar eğer ki görünen yerde bir beniniz var ise burada da büyük olmadığı sürece eşgal belirtmiyorsa herhangi bir sorun yaşamayacağınızı düşünüyoruz. Et ben olmadığı sürece ve küçükse ben kolay kolay eleme yapılmayacaktır. Tabi ki burada insiyatif tamamen komisyondadır arkadaşlar biz ne kadar sorun olmaz desek de komisyon bu gibi durumlarda insiyatif alarak eleme yapar.

Bir çok polis adayı yüzünde bulunan benlerden oldukça dertlidir. Yüzlerde bulunan benlerde arkadaşlar eğer ki çok büyük değilse sizlere sorun yaratmayacaktır. Olur ya çok kafanıza takıyorsanız arkadaşlar sizlere tavsiyemiz benleri yok eden sistemler günümüzde oldukça yaygın kısa süre içerisinde benlerinizden kurtularak kafanızı rahatlatabilirsiniz.

Sivilce İzi Polis Olmayı Engeller mi?
Yüzde bulunan sivilce izleri de geçici izler oldukları için kolay kolay elemeye neden olmamaktadır. Sivilcelerden kalan izlerde eğer ki yüzde kalıcı değilse ve eşgal belirtmiyorsa sorun olmayacaktır. Sivilce konusunda sizlere tavsiyemiz bırakın kendi kendine sivilceleriniz geçsin iz bırakacak şeylerden uzak durunuz.

Sizde kafanıza takılan soruları sağlık sorularınız için Sağlık Şartları Yönetmeliği ni inceleyebilirsiniz.

Polislikle İlgili Sorularınızı Aşağıdaki Resme Tıklayarak Sorabilirsiniz...

İlginizi Çekebilir!

acik-lise-polislik

Açık Lise Mezunları Polis Olabilir mi?

Polis meslek yüksek okulları sınavlarına girecek adayların en az lise mezunu olma şartı bulunduğu için …

20 Soru

  1. Yüzümde sivilce izleri var çukur sorun olur mu

  2. Sivilce izleri ben in sağlıkta gectim eğitimde sıkıntı olurmu

  3. Sırttaki sivilce izleri polislige engelmidir

  4. Bacaklarda kahverengi sivilce lekeleri var polis olmaya engel mi

  5. Yuzumde tırnak izi ve su cicegi izi var sorun olur mu acaba

  6. Aksam atarim suan telefon yok

  7. YÜZME KIZARIKLIK VAR AMA IZ DEGIL DOĞUSTAN OLAN BİRSEY ENGEL OLUR MU

  8. Merhaba sırtımda çok belli olan akne izleri var akne geçti ama izler kaldı çok belli oluyor sizce girebilirmiyim ? ayrıca tshirt felan giyince gözükmüyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir