Cumartesi , Mart 23 2019
Ana Sayfa / PAEM ALIMI / Yüzdeki Ben ve Sivilce Polis Olmaya Engel mi?
ben-sivilce-izi

Yüzdeki Ben ve Sivilce Polis Olmaya Engel mi?

Yüzde ben olması polisliğe engel midir ?

İnsanların vücudunda bulunan küçük vücudun renginden farklı olan lekelere ben denilmektedir. Polislik açısından da vücutta bulunan ve eşgal belirleyen bu tarz izler de oldukça önemlidir. Peki her ben polis olmaya engel midir? Vücutta ben olmasında sorun olur mu? bu tarz sorularla karşılaştığımız için sizlere elimizden geldiğince açıklamalar yapacağız.

Ben Polis Olmayı Engeller mi?

Polis okulları sınavlarına girerken ön sağlık aşamasında polis adayları yüzeysel şekilde muayene edilmekte ve incelenmektedir arkadaşlar. Bu inceleme esnasında genel olarak 5 metreden bakıldığında belli olmayan izler, benler sorun olmamaktadır buradaki izden kasıt olarak benleri de sayabiliriz. Vücutta bulunan benler görünmeyen bir yerde ise zaten sorun olmayacaktır arkadaşlar. Eğer görünen yerde bir beniniz var ise burada da büyük olmadığı sürece eşgal belirtmiyorsa herhangi bir sorun yaşamayacağınızı düşünüyoruz. Et beni olmadığı sürece ve küçük olan benler nedeni ile kolay kolay eleme yapılmayacaktır. Tabi ki burada inisiyatif tamamen komisyondadır arkadaşlar biz ne kadar sorun olmaz desek komisyon bu gibi durumlarda inisiyatif alarak eleme yapabilir veya estetik ameliyat ile aldırılmasını önerebilir.

Bir çok polis adayı yüzünde bulunan benlerden oldukça dertlidir. Yüzlerde bulunan benler arkadaşlar eğer çok büyük ise doğumal bazı büyük dev ve kıllı benler zaten doğrudan red sebebidir. Ancak bu boyutlarda değilse sizlere sorun yaratmayacaktır. Olur ya çok kafanıza takıyorsanız arkadaşlar sizlere tavsiyemiz benleri yok eden sistemler günümüzde oldukça yaygın kısa süre içerisinde benlerinizden kurtularak kafanızı rahatlatabilirsiniz.

Sivilce İzi Polis Olmayı Engeller mi?

Ergenlik sorunlarının başında yer alan sivilceler ergenlik bittikten sonra bu seferde yüzde oluşturduğu izler ile sorun teşkil eder. Yüzde bulunan sivilce izleri geçici izler değildir ve ancak kalıcı olmalarına rağmen çok belirgin izler olmadıkları için kolay kolay elemeye neden olmamaktadır. Eğer sivilcelerden geriye kalan izler oldukça belirgin izler ise ve yüzde harita yüz benzeri kötü bir iz bırakmış ise bir plastik cerrahi hekimi ile görüşülüp dermabrazyon ile izlerin düzeltilmesi yoluna gidilebilir. Sivilcelerden geriye kalan izlerde eğer yüzde kalıcı iz yoksa ve eşgal belirtmiyorsa sorun olmayacaktır. Sivilce konusunda sizlere tavsiyemiz bırakın kendi kendine sivilceleriniz geçsin ve onlarla oynayarak bu sivilcelerin iltihaplanarak kötü iz bırakacak forma dönüşmesine müsaade etmeyiniz. Yada sivilce çıkar çıkmaz bir estetik cerrahi uzmanına başvurarak uygun önlemler ile tedavisini planlamanız yönünde olacaktır.

Sizde kafanıza takılan soruları sağlık sorularınız için Sağlık Şartları Yönetmeliği inceleyebilirsiniz.

Polislikle İlgili Sorularınızı Aşağıdaki Resme Tıklayarak Sorabilirsiniz...

İlginizi Çekebilir!

polislik-kazananlar-polis-olur-mu

Güvenlik Soruşturması ve Arşiv araştırması ne kadar sürer?

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması  Kamu kurum ve kuruluşlarına meslek personeli alımı sırasında eskiden beri …

89 Soru

 1. Yüzümde sivilce izleri var çukur sorun olur mu

 2. Sivilce izleri ben in sağlıkta gectim eğitimde sıkıntı olurmu

 3. Sırttaki sivilce izleri polislige engelmidir

 4. Bacaklarda kahverengi sivilce lekeleri var polis olmaya engel mi

 5. Yuzumde tırnak izi ve su cicegi izi var sorun olur mu acaba

 6. Aksam atarim suan telefon yok

 7. YÜZME KIZARIKLIK VAR AMA IZ DEGIL DOĞUSTAN OLAN BİRSEY ENGEL OLUR MU

 8. Merhaba sırtımda çok belli olan akne izleri var akne geçti ama izler kaldı çok belli oluyor sizce girebilirmiyim ? ayrıca tshirt felan giyince gözükmüyor.

 9. Yuzumde sivilce var az bi de iz olan yerler var sorun olurmu acaba bi fikriniz varmi ?

  • Sıklıkla çehrede sabit eser ve tanımlanmaya müsait izler için mülakat süreci olumsuz etkilenebilir bu amaçla estetik cerrahi uygulamaları lazer ve dermabrazyon gibi bazı yöntemler ile izi azaltmak mümkün olabilir.

 10. Sırtımın sol kisminda beyaz et beni ve kalcamin 1 karis ustunde dogum lekesi var saglik asamasinda skntı olur mu?

 11. Kaşımın hemen altında 1 cm kadarlık bi iz var , yakından bakılmadıkça belli olmuyor . 2014 PMYO ön sağlık mulakatından sorunsuz geçmiştim . Sonra test sınavında elendim . Şimdi POMEM e hazırlanıyorum , ön sağlıkta zaten 5 metre mesafeden bakılıyordu belli olmuyor fakat kafama takılan nasip olurda okula girersem detaylı sağlıkta yakından yüzüme bakıp kaşının altında iz varmış deyip elerler mi ?

 12. Merhabalar aklımı kurcalıyan bir soru var da benim ergenlik döneminde göğüsümde bir leke çıktı ve gittikçe büyüdü hatta aynı yerde kıl dönmesi de oldu iz koyu renkte belirgin yani ve doktora gittim ergenlik dönemlerinde bazen olur doğal şeyler dedi apacak bir şey yok dedi acaba polisliğime engel olur mu şimdiden teşekkür ederim

 13. Kardeşim paeme başvurmayı düşünüyorum ama yüzümde ben sayisi 10 tane irili ufaklı var sıkıntı olur mu

 14. Sol kısım göz kısmının yanındaki kısım da iz var sivilce kaynaklı bir de sağ yanak kısmında iki tane var engel olur mu

 15. Kafamın arkasında saçımın içinde bir et beni yaklaşık 1cm var traş olunca belli oluyor 5 metredende belli oluyor aldırırsamda saç kıran oluyor ne yapmalıyım sizce engel olurmu bana yada aldırmalımıyım

 16. BEN 6 YIL ONCE OKULDA KAFAMI KAPIYA CARPMISTIN O KADAR YILDIR ALNIMDA ŞISLIK KALDI GECMIYOR VE GECECEGEDE BENZEMIYOR BU BENIK POLIS OKULUNA GIRMEMDE ENGEL OLABILIRMI?

 17. bilegimin üstünde , dirseğimin hemen üstünde ve dudağimin üstünde ben var bu benler den 1 tanesi domates çekirdeği büyüklüğünde iki taneside ondan daha ufak sıkıntı olurmu

 18. Alnımda doğuştan olan domates çekirdeği büyüklüğünde bir ben var polis olmama sebep olur mu

 19. Merhaba👋
  Benim boynumda zeytin büyüklügünde dogum lekem var açık kahverengi ve tenimle uyumlu sorun olur mu?

 20. Merhaba
  Dudağımın üstünde sol tarafta ben var büyük değil ama etli bi ben 5 metreden bakıldığında görülür bu bir sorun teşkil eder mi?

 21. Merhaba Sol kulağımın hemen üstünde mercimek tanesi kadar büyük siyah bir et beni var. Saçımın etrafını kesince çok belli oluyor 5 metreden rahat belli oluyor. Ön sağlık taramasında doktor görünce sıkıntı çıkarır mı sizce ?

 22. Koltuk altım ve etrafı saplı et parçaları, benler ile kaplı bu benler bana ön sağlık muayenesinde sorun olur mu?

  • Yazlık üniforma içinde kalan eşgal etkisi oluşturmayan her türlü tek veya birden çok ben, et beni sorun oluşturmayacaktır. Ancak büyüklük ve renk farklılığı her zaman için bu kuralı değiştirebilir

 23. boynumda et parçaları var ben dediğimiz bunlar sorun olur mu?

  • Olmaması gerekir küçük et benleri problem oluşturmaz yönetmelikte bu konuda net bir boyut belirtilmemiş haliyle gri bir alan sağlık komisyonu bu konularda fazlaca olumsuz görüş beyan etmiyor

 24. çenemde gamze var sorun olur mu

 25. alnımda ve ufak tefek sivilce izleri var birde ensemde 1cmden küçük birkaç ben var 5mden bakınca çokta olmasa az belli oluyo bu pöh olmam için engelmi

 26. SedefHastalığı engelmıdır

  • Vücudun hangi bölgesinde olursa olsun tedavi edilirse kısmi veya tam iyileşme gösterebilen kronik ve ilerleyici tarzda olabilen yaygın yada sınırlı tek bir vücut bölgesi bile olsa psöriazis, skleroderma, kronik egzema, vitiligo gibi hastalıklar öğrenciliğe engeldir.

 27. Yüzümde kaşlarımın üstünde saçlarıma yakın biyerde bir benim var sıkıntı olurmu polis olmama?

 28. Sol alnımın yanında doğuştan strawberry hemanjiyom denilen bir doğum lekesi var kaç seans lazer yaptırdım fakat halen az bir lekesi uzaktan bakıldığında görülmeyecek şekilde ancak yakından dikkatle bakıldığında mevcut bu konuda ne yapılabilir bu doğum lekesi benim sınavda elenmeme neden olur mu? Ne önerirsiniz?

  • Bizim için bir sorun teşkil etmez ancak sağlık komisyonu bu doğumsal lekeyi eşgal veren bir kalıcı iz gibi değerlendirebilir bu sebebple lazer ile sildirmeniz iyi bir yöntem diye düşünüyoruz

   • Komisyon eşgal teşkil edecek durum kontrolunu sağlamak icin 5 metreden bakmıyor mu ? 5 metreden gözükeceğini sanmam.
    Ayrıca ufak çaplı bi kapatıcı sürsem ? Sınava hafif makyajla gelsem durumum ne olur? Bu konuya iliskin bir ibare göremedim bir yerde

    • Kanunsuzluğa sizleri açıkca teşvik edemeyiz muayene veya mülakat esnasında vücut lekeleri veya dövmelerin makyaj ile kapatılması yoluna teşvik sağlayamayız eğer dövmeniz varsa dövme sorunlu bir durum olduğu için dövmelerden kurtulun yok eğer doğum lekeleri mevcut ise bunlarında eşgal verecek olanlarını tıbben mümkünse çözmeyi öneririz.

 29. Hüsniye Kösnük

  Vücudumun her yerinde benler var farklı büyüklükte bu benler bana polis alımı sırasında sorun verir mi?

 30. Güldüğümde ağzımın bir kenarı aşağı kayıyor gözlerimde azcık şaşılık var polis olmama engel olur mu?

 31. Alnımın ortasında bir iz var köyde at tepmişti nal şeklinde alnımın çatında duruyor acaba polis olmama büyük bir engel midir?

 32. Soruma cevap aldım çok teşekkür ederim sitenize girip pek çok faydalı bilgiler edinen arkadaşlarımıza fazla fazla reklamlara tıklamalarını ve bu sitenin masraflarına katkı sağlamalarını öneriyorum.

 33. Yetkili hanım bol bol reklamlara tıklayarak sizi desteklemeye devam edeceğim çok teşekkürler

 34. Kapalıyım boynumda bir et beni var. 5 metreden bakınca fazla olmasa da belli oluyor. Bileğimde bir kesik var. Kendimi yaralamak için değil sakarlıktan kesmiştim. Birde yüzdeki güneş çilleri sorun teşkil eder mi? Güneş kremi ile önleyebilirim.

 35. Merhaba benim Üst sağ dudağımın köşesinde ben var
  Et beni degil nokta siyah bi ben soru. Olur mu çok korkuyorum

 36. Elimde yaklaşık 5 cm boyutunda doğumsal kıllı ben var . Engel olur mi

 37. Aklımda ufak izler var polis olmam engelmi bide göz numaram sağ 1.50 sol 1.75 eğer 2 geçerse on sağlıkta elenirmiyim gözlükle girsem bisey olurmu çok tesekkür ederim

  • Aklınızda ki izlere kimse karışmaz alnınızda varsa çok belirgin ise veya eşgal verirse sorun olur göz numaraları sınırda değerler her an yükselirse red veya lazer önerilir

 38. Alnımda su çiçeği lekesi var bu durum engelmidir??

  • Belli belirsiz bir kaç tanesi sorun teşkil etmez ancak yaygın ve seviye veren izler alında coğrafya haritası gibi bir görünüm olumsuzdur.

 39. Sag elimin tam ustunde fasulye buyuklugunde bir ben
  Var sorun olurmu sizce?

 40. yüzde sivilce izleri

 41. Yüzdeki izler için ne yapılmalıdır

 42. Anlımda 3santim kadar dikiş izi var ama hala kapanıyor amaliyat tehlikeli bu elenmee sebebi olur mu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


error: Content is protected !!